404 Sporty Smart Pocket High-Waist Leggings – Pink

2,890 ден

На залиха

  • Хеланки со висок струк
  • Scrunch Butt Effect
  • Мрежести детали на десното колено
  • Практичен џеб на десната бутина
  • Рефлексивно лого на NEBBIA „тегче“
  • 80% ПОЛИАМИД, 20% ЕЛАСТАН
Категории: ,

Sporty Smart Pocket High-Waist Leggings ќе ја истакнат вашата женственост и сила. Ги создадовме со почит кон вашиот активен животен стил и желбата за минималистички и практични карактеристики. Затоа што разбираме дека кога станува збор за облеката што ја носите, најважно е како се чувствувате во неа.

Sporty Smart Pocket High-Waist Leggings се погодни за широк спектар на спортови. Изработени се од високо функционален материјал POWER. Ткаенината што ја отстранува потта и брзо се суши ќе се прилагоди на вашиот тип на тело и ќе се движи со вас. Благодарение на високиот струк, хеланките остануваат на своето место, не се тркалаат надолу и го oбликуваaт вашето тело. Хеланките ги имаат следните карактеристики: паметен џеб на десната бутина, стилска мрежа и рефлексивно лого NEBBIA на гира. Уживајте во вежбањето во теретана или обуката за лизгање ролери максимално во хеланки NEBBIA!

Грижете се за облеката и за нашата планета:

  • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
  • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
  • Не користете омекнувач
  • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

S, M, L

Main Menu

404 Sporty Smart Pocket High-Waist Leggings - Pink