562 Ocean Power Sporty Jacket – Ocean Blue

2,390 ден

 • Иновативен еколошки материјал од Шпанија
 • Направено од рециклирана океанска пластика
 • Материјал отпорен на пот и ја отстранува влагата
 • Високо флексибилен и прилагодлив на вашето тело
 • Поширок патент на ракавите и долниот дел
 • Енергичен летен дизајн
 • Погоден за активен животен стил
 • Метално прицврстување на патент
 • Материјал: 75% рециклиран полиестер, 25% еластин
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Фатете го еко бранот и бидете дел од промената!

Наполнете ги батериите со океанско сино! Оваа целосна јакна е направена од рециклирана пластика собрана од океаните. Благодарение на неговите технички својства, ткаенината е лесна, ја отстранува потта и брзо се суши. Кажете им збогум на трагите од пот и непријатните сензации после хардкор тренинг. Оваа јакна е сигурна и издржлива – исто како вас!

Без разлика дали сакате рано утрински тренинзи или долги вечерни прошетки, јакната ќе ве заштити од постудено време и климатизација. Овој еколошки рециклиран материјал брзо се суши и ефикасно ја отстранува потта од телото, затоа го избравме за вас на прво место!

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Големина

S, М

Main Menu

562 Ocean Power Sporty Jacket - Ocean Blue