ChelaZone® MultiChel® Complete 6 – 90 капсули

790 ден

На залиха

» Хелатска форма на минерали со многу висока биорасположивост и апсорпција.
» Мултиминерален комплекс за подобро одржување на здравјето во коските, забите, кожата, ноктите.
» За нормален метаболизам што дава енергија, нормално функционирање на нервниот систем и како заштита на клетките од оксидативен стрес.
» За намалување на заморот.

MultiChel® Complete-6 е додаток во исхраната со најдобра и најлесно апсорбирачка форма на калциум, магнезиум, бакар, манган, цинк и железо во хелатна форма ChelaZone® во капсула со зеленчук V-Caps® Plus.

Минералите хелати ChelaZone® се природна форма на минерали за човечкото тело. Тие се апсорбираат многу лесно и брзо, имаат позитивно влијание врз целокупната употребливост на минералот, а особено врз неговата ефикасност.

Препорачана доза: Земете 3 капсули дневно со оброк. Пијте многу вода.

Нутритивни вредности во 3 капсули:
Калциум (ChelaZone® калциум бисглицинат хелат) 400 mg (50% *)
Магнезиум (ChelaZone® магнезиум бисглицинат хелат) 200 mg (53% *)
Цинк (ChelaZone® цинк биглицинат хелат) 10 mg (100% *)
Бакар (ChelaZone® бакар бисглицинат хелат) 1 mg (100% *
)Железо(ChelaZone® железен бисглицинат хелат) 10 mg (71% *)
Манган (ChelaZone® манган бисглицинат хелат) 2 mg (100% *)
*дневна препорачана доза

Состојки: ChelaZone® калциум бисглицинат хелат, ChelaZone® магнезиум бисглицинат хелат, растителна капсула Vcaps® Plus (хипромелоза, боја: титаниум диоксид); ChelaZone® бакар бигатцилин хелат, ChelaZonelate железен бисглицинат хелат, ChelaZone® цинк биглицинат хелат, агенси против стврднување: растителен магнезиум стеарат и силициум диоксид; ChelaZone® манган бисглицинат хелат.

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен и школки.

Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Пред употреба на овој додаток во исхраната консултирајте се со вашиот лекар. Да се чува на температура не повисока од 25 ° C на ладно и суво место далеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна диета. Производителот не одговара за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Main Menu

ChelaZone® MultiChel® Complete 6 - 90 капсули