GALVANIZE D-FAT NITE | 90 caps

990 ден

Нема на залиха

ТОПАЧ НА МАСТИ БЕЗ СТИМУЛАНСИ

ТОПАЧ НА МАСТИ БЕЗ СТИМУЛАНСИ

D-Fat NITE е додаток во исхраната дизајниран да го помогне намалувањето на телесната тежина додека спиете. Покрај 9-те клучни состојки, содржи и Магнезиум, Цинк и Хром кои помагаат во одржувањето на нормални нивоа на гликоза во крвта. D-Fat NITE исто така содржи Plantago Ovata Seed Husk, кој е богат со влакна со што го зголемува чувството на ситост. Не содржи Кофеин со цел да овозможи опуштен сон.

Препорачана употреба: Земете 3 капсули на ден по вашиот последен оброк.

Main Menu

GALVANIZE D-FAT NITE | 90 caps

990 ден