Riverside Track Jacket – Black

3,290 ден

  • Slim fit
  • Раглан ракави
  • Растегливи ткаенини
  • Џебови со патент
  • Одлична комбинација со тренерки од истата колекција
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Тренерката Риверсајд нуди многу можности бидејќи можете и напорно да вежбате и да се опуштите во неа. Тренерката има тенок фит што цврсто се вклопува околу горниот дел од телото. Изработен е од мешавина на висококвалитетен полиестер и еластан, што овозможува истегнување на ткаенината. Раглан ракавите ви овозможуваат непречено да ги движите рацете и рамената. Тренерката е завршена со џебови со патент, бела лента на ракавите и лого Gorilla Wear на градите. Комплетирајте го комплетот со соодветните панталони Риверсајд!

Материјал: 85% полиестер, 15% еластин.

Дополнителни информации

Големина

L, XL, XXL, М

Main Menu

Riverside Track Jacket - Black