Yeso Shin Guards – Vintage Brown

4,900 ден

На залиха

Yeso Штитници – Винтиџ кафена
– Направени од кожа за врвен квалитет
– Полни со густа пена
– Дополнителна пена на одредени делови
– 2 големи велкро лепенки
– Ластици,под стапалото и кај петата
– Создадени за професионална употреба
– Eргономски дизајн за подобри перформанси
– Винтиџ изглед

Yeso ракавицте за бокс и штитниците се веројатно најдобриот и најкласичниот сет за бокс што постои.Овој сет е направен во колаборација со шампионот Питер Аертс. Штитниците се направени да фи унапредат вашите удари и воедно да ве заштитат. Специјално дизајнирани за да овозможат оптимална подвижност и заштита. Се си стои на место со помош на лепенките и ластиците. Направени од висококвалитетна кожа која има и улога како штит. Дали сте подготвени да достигнете нови врвови? Искомбинирајте ги Yeso ракавицте за бокс и штитниците и изгледајте моќно во рингот.

Боја : Винтиџ кафена
Состав: 80% Кожа од крава, 80% латекс / EVA пена полнење, 20% EVA /пена полнење на дополно пополнетите делови, 12% полиестер, 5% најлон велкро, 3% PU полнење

Main Menu

Yeso Shin Guards - Vintage Brown