324 Functional Slim-Fit T-Shirt -Black

2,190 ден

  • Машка функционална маичка со кратки ракави
  • Тркалезно деколте
  • Рефлексивно лого NEBBIA напред и назад
  • Раглан ракав ви дава поголема слобода на движење
  • Погоден за активности со висок интензитет и на отворено
  • Материјал:80% ПОЛИАМИД, 20% ЕЛАСТАН
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Вашиот напредок зависи од неколку фактори: правилна исхрана, добар сон и хардкор тренинзи. Вашиот максимален фокус за максимални перформанси!

И ова парче е од машката колекција NEXT LEVEL која ви помага да постигнете повеќе.

Не дозволувајте топлината или потта да ви го одвлечат вниманието. Благодарение на оваа функционална маичка за мажи, ништо нема да ве вознемирува. Направен е од нашиот POWER материјал со технологија за отстранување на пот, флексибилен е и отпорен на абење. Slim Fit маичката ги прави вашите мускули да се истакнат, без олабавување! Неговиот дизајн ви дава форма на V-тело, го привлекува вниманието на вашите мускулести раменици. Флексибилен е и се движи со вас. Се чувствува како втора кожа! Однапред, а исто така и одзади, добивате рефлексивно лого NEBBIA што ќе ве направи видливи дури и навечер.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

  • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
  • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
  • Не користете омекнувач
  • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Големина

L, XL, XXL, М

Main Menu

324 Functional Slim-Fit T-Shirt -Black