328 Functional T-Shirt With Long Sleeves – Black

2,900 ден

  • Функционална машка маица со долги ракави
  • Тркалезно деколте со стоечка јака
  • Рефлексивно лого NEBBIA напред и назад
  • Раглан ракав ви дава поголема слобода на движење
  • Идеален за трчање, активности на отворено и слоевитост
  • Материјал: 80% ПОЛИАМИД, 20% ЕЛАСТАН
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Оваа функционална маичка е совршена за трчање рано наутро или планинарење, никогаш не треба да се грижите за потта.

И ова парче е од машката колекција NEXT LEVEL која ви помага да постигнете повеќе.

Машката функционална маичка со долги ракави е најдоброто парче за сите активни мажи. Трчање, крос-фит, планинарење – благодарение на високофункционалната POWER, ќе се чувствувате свежо и без никакви ограничувања. Можете да го носите како што е или како долен слој. Користи технологија за исфрлање пот за да се ослободи од вишокот на влага, лесен е и мек на допир. Неговиот дизајн ви дава форма на V-тело, го привлекува вниманието на вашите мускулести раменици. Има рефлексивно лого NEBBIA напред и назад, што ќе ве направи видливи дури и навечер.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

  • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
  • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
  • Не користете омекнувач
  • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Големина

L, XL, XXL, М

Main Menu

328 Functional T-Shirt With Long Sleeves - Black