406 High-Waist ¾ Length Sporty Leggings – Pink

2,390 ден

На залиха

 • Хеланки со висок струк
 • ¾ должина
 • Scrunch Butt Effect
 • Навлаки за препоните кои ги спречуваат наборите
 • Рефлексивно лого на десната бутина
 • Мрежести детали на бутовите
 • 80 % ПОЛИАМИД, 20 % ЕЛАСТАН, Мрежа: 92 % ПОЛИАМИД, 8 % ЕЛАСТАН
Категории: ,

Овие женски хеланки за вежбање со должина од ¾ ќе бидат оригинално парче во вашата колекција. Ги дизајниравме со почитување на вашиот активен животен стил и потребата за стилски спортски дизајн.

Ние разбираме дека кога станува збор за облеката што ја носите, најважно е како се чувствувате во неа.

Женските хеланки со должина од ¾ се погодни за широк спектар на спортови. Уживајте во нивните функционални својства како што се технологијата за исфрлање пот, еластичноста и отпорноста во теретана или додека се лизгате со ролери. Благодарение на повисокиот струк, хеланките остануваат на своето место, не се тркалаат надолу, совршено обликувајте го вашето тело. Додадовме гума за препоните за да спречиме непријатно туткање. Има елегантна мрежа која дише со детали на вашите бутови. На десната, има рефлексивно лого за да можете безбедно да уживате во спортот дури и во подоцнежните часови.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

S, M, L

Main Menu

406 High-Waist ¾ Length Sporty Leggings - Pink