413 Active Sports Bra With Medium Impact – Dark Gray

1,590 ден

На залиха

 • Спортски градник со средна потпора
 • Средна покриеност
 • Широки ремени
 • Широки потпорни ленти под градите
 • Рефлексивна буква „N“ на задната страна
 • 80% ПОЛИАМИД, 20% ЕЛАСТАН
Категории: ,

Активниот спортски градник ја комбинира женската убавина со силата. Дизајниран е за да ви обезбеди поддршка и безбедност. Ние разбираме дека кога станува збор за облеката што ја носите, најважно е како се чувствувате во неа.

Женскиот спортски градник Active е совршен за вашите кардио и вежби за сила или дури и часови по јога. Има пошироки прерамки кои се еластични и отпорни, но во исто време меки, што го спречува триењето на спортскиот градник. Овој мини топ ќе ви стои одлично и ќе ве изненади со својата мекост и функционални својства. Долниот раб на градникот има широки потпорни ленти кои ќе држат сè на своето место.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂
 •    

Дополнителни информации

Величина

XS, S

Main Menu

413 Active Sports Bra With Medium Impact - Dark Gray