561 High-Waist Ocean Power Leggings – Ocean Blue

2,890 ден

 • Иновативен еколошки материјал од Шпанија
 • Направено од рециклирана океанска пластика
 • Функционално шиење за посилна поддршка за време на тренингот
 • Посебен дизајн за да се истакнат вашите облини
 • Материјал отпорен на пот и ја отстранува влагата
 • Високо флексибилен и прилагодлив на вашето тело
 • Дизајн со висок струк со технологија за престој на место
 • 100% отпорен на чучњеви
 • Scrunch ефект на задникот
 • Материјал: SEAQUAL (75% рециклиран полиестер, 25% еластин)
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Фатете го еко бранот и бидете дел од промената!

Наполнете ја вашата енергија во овие хеланки на океански погон направени од рециклирана океанска пластика. Полни со живот, полни со енергија, прегрнете ја моќта на океаните и борете се за почиста планета!

Вие заслужувате максимални перформанси. Затоа ги создадовме овие хеланки за да ви ја дадеме поддршката и енергијата што ви е потребна за вашиот тренинг. Материјалот е направен од рециклирана пластика собрана од океаните. Материјалот го надградивме со наши одржливи технологии, благодарение на кои ткаенината е лесна, што ја отстранува потта и брзо се суши. Еколошкиот материјал е долготраен и издржлив, но сепак доволно флексибилен и мек за да ве поддржува при секое движење. Кажете им збогум на трагите од пот и непријатните сензации после хардкор тренинг. Овие хеланки се сигурни и еластични – исто како и вие!

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Големина

S, М

Main Menu

561 High-Waist Ocean Power Leggings - Ocean Blue