570 Classic HERO High Waist Leggings – Maroon

2,390 ден

На залиха

 • Оригинален спортски дизајн
 • Висок струк
 • Scrunch Butt Effect
 • Мек и лесен материјал
 • Својства на брзо сушење
 • Функционален материјал што брзо се суши
 • Флексибилен и отпорен на триење
 • Материјал: 80% полиамид, 20% еластин
Категории: ,

Заслужувате функционални хеланки кои нема да ве изневерат ниту за време на најпредизвикувачките вежби. Овие се тоа. Усовршено со висок струк и својства ориентирани кон перформанси – совршена комбинација за 100% перформанси!

Сите сме различни. Страста за фитнес е таа што не обединува.

Овие хеланки ќе ги обликуваат вашите облини благодарение на вклопувањето со висок струк и функционалните паметни шевови. Благодарение на овие практични детали, хеланките ќе останат цврсто на своето место без никакво тркалање или непријатност. Уживајте во максимална самодоверба за време на сквотови или скокови!

Хеланките се направени од нашиот омилен POWER материјал кој го обожаваме поради неговите функционални својства за отстранување на потта и брзо сушење. Ткаенината ќе се прилагоди на вашето тело и ќе ги истакне вашите облини. Софистицираните шевови, земјените бои и издржливиот материјал го прават навистина модерно и функционално парче што ќе ви помогне да го засилите вашиот херој и да останете фокусирани на вашите цели.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

S, M, L

Main Menu

570 Classic HERO High Waist Leggings - Maroon