571 Squat HERO Scrunch Butt Leggings – Maroon

2,390 ден

На залиха

 • Класичен дизајн NEBBIA
 • Појас со технологија STAY-IN-PLACE
 • Среден струк
 • Scrunch Butt Effect
 • Мек и лесен материјал
 • Својства на брзо сушење
 • Функционален материјал што брзо се суши
 • Флексибилен и отпорен на триење
 • Материјал: 80% полиамид, 20% еластин
Категории: ,

Класично парче за класичен херој. Овие хеланки со среден струк се нашиот омилен класичен крој на сите времиња за да ви помогне да се фокусирате само на вашите цели и ништо друго. Доживејте апсолутна слобода и максимална доверба во секое движење.

Сите сме различни. Страста за фитнес е таа што не обединува.

Класичен минималистички дизајн и својства ориентирани кон перформансите – совршена комбинација за максимални перформанси! Овие хеланки ќе ги обликуваат вашите облини благодарение на среден струк и функционалните паметни шевови. Има NEBBIA појас со малку силиконски „Ns“ што ќе ги натера хеланките да останат на своето место без никакво тркалање или непријатност. Уживајте во апсолутна самодоверба за време на сквотови или скокови – вие го заслужувате тоа!

Хеланките се направени од нашиот омилен POWER материјал кој го обожаваме поради неговите функционални својства за отстранување на потта и брзо сушење. Ткаенината ќе се прилагоди на вашето тело и ќе ги истакне вашите облини. Софистицираните шевови, земјените бои и издржливиот материјал го прават навистина модерно и функционално парче што ќе ви помогне да го засилите вашиот херој и да останете фокусирани на вашите цели!

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

 

 

Дополнителни информации

Величина

S, M

Main Menu

571 Squat HERO Scrunch Butt Leggings - Maroon