579 Classic HERO Cut-Out Sports bra – Dark Green

1,590 ден

На залиха

 • Тенки прерамки
 • Oригинален отсек на задниот дел
 • Спортски дизајн со мрежа што дише
 • Двојно шиење за максимална сигурност
 • Функционален материјал што ја отстранува потта
 • Својства на брзо сушење
 • Флексибилен и отпорен на абразија
 • Материјал: 80% полиамид, 20% еластин
Категории: ,

Класичен преден и оригинален дизајн на задната страна – ова се главните елементи на новиот спортски градник HERO. Почувствувајте ја разликата во фитнес облеката NEBBIA и тренирајте со најдобриот спаринг партнер. Хероина како тебе го заслужува најдоброто!

Сите сме различни. Страста за фитнес е таа што не обединува.

Го зедовме класичниот спортски градник и го трансформиравме во модерно и стилско парче кое ќе ве освои со многуте убави детали: тенки ремени, препознатливото лого на NEBBIA и мрежата што дише. За максимална самодоверба за време на тренинзите, долниот дел од градникот е обложен со поширока, силна гумена лента која ќе го држи спортскиот градник на место во секое време. Материјалот има многу корисни технички својства како што се флексибилност, способност да ја исфрли потта и влагата и брзо да се исуши. Софистицираните двојни шевови, земјените бои и издржливиот материјал го прават навистина модерно и функционално парче што ќе ви помогне да го засилите вашиот херој и да останете фокусирани на вашите цели!

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

S, M, L

Main Menu

579 Classic HERO Cut-Out Sports bra - Dark Green