827 Gold Nebbia Print Leggings – Black

3,190 ден

На залиха

 • Спортски дизајн
 • Фитинг на висок струк
 • Зашиен внатрешен клин на бутот
 • Обликувани шевови за истакнување на вашиот тенок струк
 • Scrunch ефект на задникот
 • Гума за половината за да се задржат хеланките на место
 • Златното лого на NEBBIA
 • материјал: 79% ПОЛИАМИД, 21% ЕЛАСТАН
Категории: ,

Овие хеланки со висок струк со уникатен златен принт се најпогодни за вашиот тренинг со висок интензитет. Обоено во луксузно златно и црно, ова блескаво парче ќе ве натера да го почувствувате секое движење во теретана поинтензивно од кога било досега.

Материјалот е подебел и обезбедува побрзо обновување и совршена поддршка благодарение на неговите технички и компресивни квалитети кои ќе ги покријат сите несовршености и ќе ги обликуваат вашите облини. Не само тоа, со сите овие детали тој е погоден за сите видови тренинзи, од кардио до HIIT. Исто така, ќе бидете возбудени кога ќе дознаете дека има ефект на скрранч задник за да се нагласи обликот на задникот и женските облини. На едната страна од ногата има уникатен шаблон на златно лого NEBBIA за да ве потсетува дека сте дел од нашата фитнес заедница, нашето #NEBBIAfamily.

Интензивна посветеност. Интензивен тренинг. Интензивно црно. Интензивно вклопување. Одбијте да ставите што било освен 100%.

*Производите од колекцијата INTENSE се направени од компресивен материјал. Ако не сте сигурни за големината, одете на поголема.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Големина

S, M, L

Main Menu

827 Gold Nebbia Print Leggings - Black