828 Gold Nebbia Print Shorts – Black

1,790 ден

На залиха

 • Спортски дизајн
 • Средна должина за покривање на сите суштински делови од телото
 • Висок струк
 • Обликувани шевови за истакнување на вашиот тенок струк
 • Scrunch задник ефект
 • Гума за половината за да ги држи хеланите на место
 • Отпечаток на златно лого на NEBBIA
 • материјал: 79% ПОЛИАМИД, 21% ЕЛАСТАН
Категории: ,

Спортски дизајн. Осмислен и софистициран крој. Ова се шорцевите што ќе ја поттикнат вашата мотивација и посветеност на вашите фитнес цели. Тие се идеална должина за да се обезбеди целосна удобност и да се чувствувате апсолутно сигурни во себе, за да можете целосно да се фокусирате на вашиот тренинг. Уникатната шема на печатење на логото на NEBBIA на едната страна од ногата секогаш ве потсетува дека сте дел од нашата фитнес заедница, нашето #NEBBIAfamily.

Материјалот е подебел и обезбедува совршена поддршка благодарение на неговите технички и компресивни квалитети кои ќе ги покријат сите несовршености, ќе ги обликуваат вашите облини и ќе го забрзаат закрепнувањето после тренинг. Не само тоа, со сите овие детали тој е погоден за сите видови тренинзи, од кардио до HIIT.

Интензивна посветеност. Интензивен тренинг. Интензивно црно. Интензивно вклопување. Одбијте да ставите што било освен 100%.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

S, M

Main Menu

828 Gold Nebbia Print Shorts - Black