Riverside Track Pants – Black

2,890 ден

  • Slim fit
  • Појас со врвки
  • Растегливи ткаенини
  • Џебови со патент
  • Одлична комбинација со горна тренерка од истата колекција
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Тренерките Риверсајд нудат многу можности бидејќи можете и напорно да вежбате и да се опуштите во нив. Тренерките имаат тенок фит што цврсто се вклопуваат околу долниот дел од телото. Изработени се од мешавина на висококвалитетен полиестер и еластан, што овозможува истегнување на ткаенината. Растегливата ткаенина ви овозможува непречено да се движите. Тренерките Риверсајд се завршени со џебови со патент, бели лепливи ленти на нозете и лого на Gorilla Wear на бутот. Комплетирајте го комплетот со горната тренерка Риверсајд!

Материјал: 85% полиестер, 15% еластин.

Дополнителни информации

Големина

L, XL, XXL, М

Main Menu