Yuma Weight Lifting Gloves – Black

890 ден

На залиха

  • Мултинаменски ракавици за вежбање
  • Уживајте во тренингот со отворени дланки
  • Со бандажер за зглоб
  • Достапни во повеќе големини

Уживајте во слободата на тренингот со отворени дланки додека искористувате врвен стисок. Исто како вистинска горила, се обидувате на секој тренинг да станете подобра верзија за себе. Ги надминувате вашите лични граници до максимум. Запознајте го вашиот нов партнер за вежбање: Ракавиците за вежбање Yuma се одлични за кревање тежина но и за кросфит. Врвен дизајн со отворена дланка и бандажер на зглобот. Со ракавиците Yuma, вашите раце ќе бидат помоќни од кога било. Ништо повеќе нема да ви стои на патот да станете најдобрата верзија за себе!

За Gorilla Wear

Уште од осумдесетите години од минатиот век Gorilla Wear е легендарен Американски фитнес и бодибилдинг бренд ширум светот. Секој стил на облека е дизајниран за потребата и барањата на атлетите насекаде низ светот. Уникатни, секогаш точни во големина, издржливи, ке ви го дадат уникатниот и автентичен изглед кој го заслужувате.

Боја:Црна
Состав: 100% полиестер

Main Menu

Yuma Weight Lifting Gloves - Black