291 Minimalist Logo NEBBIA T-Shirt – White

2,190 ден

На залиха

 • Минималистичко лого на предната страна
 • Оригинално лого „N“ на задната страна
 • Класичен регуларен крој
 • Не се собира благодарение на еластинот
 • Пријатно на допир
 • Воздушеста и еластична
 • Материјал: 96% памук, 4% еластин
Категории: ,

Квалитетниот тренинг е изграден на цврсти темели. Еден од нив е машката фитнес маица NEBBIA во три неопходни бои и во омилениот класичен крој на обожавателите. Овој нов дизајн на маичките NEBBIA Essentials е одраз на вашите барања за издржлива и минималистичка спортска облека!

Маичката NEBBIA со минималистичко лого е задолжителна облека за секој кој сака да пумпа железо и следи здрав начин на живот. Класичната памучна маичка ја подигнавме на сосема ново ниво. Благодарение на додадениот еластин, ќе уживате во поголема флексибилност и ефикасни својства за отстранување на потта. Маичката е исто така отпорна на триење и гужвања. Дали претпочитате црна, бела, сива или сите три? Секој модел лесно можете да го комбинирате со шорцеви NEBBIA, спортски панталони или вашите омилени фармерки.

Покажете дека и вие сте член на нашата фитнес заедница и носете NEBBIA каде и да одите!

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

M, L, XL, XXL

Main Menu

291 Minimalist Logo NEBBIA T-Shirt - White