320 Slim Sweatpants With Zip Pockets “Re-gain” – Blue

3,900 ден

 • Машки спортски панталони за одмор
 • Slim фит
 • Класичен појас со ластик
 • Широк раб
 • Странични џебови со патент
 • Рефлексивно лого на NEBBIA
 • Материјал:88% ПАМУК, 12% ПОЛИЕСТЕР
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Не можете да погрешите со овие панталони. Можете брзо да составите облека за спорт, за излегување или за еден ден дома. Тие се исто така одлични за вежбање со помал интензитет.

И ова парче е од машката колекција NEXT LEVEL која ви помага да постигнете повеќе.

Како спортист ви треба време за одмор и опоравување. Без разлика дали повеќе сакате да гледате филм или да одите во град со вашите пријатели, овие машки спортски панталони NEBBIA ќе се грижат за вашата удобност и стил. Изработени се од брусен памук што ги прави меки на допир и дишат. Панталоните се тенки на дното и имаат широк појас за дополнителна удобност. Практичните карактеристики вклучуваат странични џебови со патент и рефлексивно лого NEBBIA на телето што ќе ве направи видливи дури и навечер.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Големина

L, XL, XXL, М

Main Menu

320 Slim Sweatpants With Zip Pockets "Re-gain" - Blue