330 Long-Sleeve T-Shirt With a Hoodie – Black

2,790 ден

  • Машка маичка со долги ракави и качулка
  • Slim фит
  • Раглан ракав ви дава поголема слобода на движење
  • Рефлексивно лого NEBBIA напред и назад
  • Идеален за активности со среден интензитет и слободно време
  • Материјал:95% ПАМУК, 5% ЕЛАСТАН
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Додадете ја оваа маичка со долги ракави во вашата спортска гардероба. Ќе го цените неговиот мек материјал без разлика дали се занимавате со спорт или само шетате низ градот.

И ова парче е од машката колекција NEXT LEVEL која ви помага да постигнете повеќе.

Активниот начин на живот не е само одење во теретана. Оваа машка маичка со долги ракави е одлична за вежбање, релаксација или прошетка низ градот. Тенкото вклопување го прави совршен за оние кои бараат пар спортски панталони кои не се премногу широки, не премногу широки, не премногу тесни. Оваа машка маичка веднаш ќе стане омилена поради нејзината неверојатна удобност, мекост и отпорност на абење и кинење. Изработен е од памук измешан со еластан што му дава поголема флексибилност. Рефлексивното лого NEBBIA напред и назад ќе ве заштити за време на вечерните тренинзи.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

  • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
  • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
  • Не користете омекнувач
  • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Големина

L, XL, XXL, М

Main Menu

330 Long-Sleeve T-Shirt With a Hoodie - Black