418 Long Sleeve Smart Pocket Sporty Top – Black

2,690 ден

На залиха

 • Долги ракави
 • Уникатен спортски дизајн
 • Паметен џеб на левиот ракав
 • Рефлексивни логоа во предниот и на левиот лакт
 • Мрежести детали на левиот ракав
 • Добро се комбинира со Sporty Smart Pocket High-waist leggings
 • 80% ПОЛИАМИД, 20% ЕЛАСТАН
Категории: ,

Сакате вежбање и активен животен стил? Овој функционален женски горен дел со долги ракави е за вас! Изработен е од високо функционален материјал со рефлексивни и практични карактеристики што ќе помогнат уште подобро да се фокусирате на вашите перформанси!

Затоа што разбираме дека кога станува збор за облеката што ја носите, најважно е како се чувствувате во неа.

Smart Pocket Sporty Top ќе биде вашиот нов фаворит за носење без разлика дали одите во теретана, одите на трчање или на планинарење. Направен е од високо функционален еластичен материјал со технологија за исфрлање на потта која совршено се вклопува во вашето тело. Има практичен паметен џеб на левиот ракав, а додадовме и стилски мрежести детали и лого NEBBIA со тегче. Благодарение на рефлексивните елементи, ќе бидете видливи и за време на вечерните тренинзи.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

S, M, L

Main Menu

418 Long Sleeve Smart Pocket Sporty Top - Black