567 High-waist Performance Leggings – Jungle Green

3,190 ден

На залиха

 • Иновативен еколошки материјал од Шпанија
 • Направено од рециклирана океанска пластика
 • Функционално шиење за посилна поддршка за време на тренингот
 • Посебен дизајн за да се истакнат вашите облини
 • Интригантен исечок на грбот
 • Материјал отпорен на пот и ја отстранува влагата
 • Високо флексибилен и прилагодлив на вашето тело
 • Дизајн со висок струк со технологија за престој на место
 • 100% отпорен на чучњеви
 • Scrunch ефект на задникот
 • SEAQUAL (75% рециклиран полиестер, 25% еластин)
  POWER (80% полиамид, 20% еластин)
Категории: ,

Фатете го еко бранот и бидете дел од промената!

Наполнете ја вашата енергија во овие живописни хеланки направени од рециклирана океанска пластика. Прифатете ја моќта на природата и борете се за почисти океани!

Вие заслужувате максимални перформанси. Знаеме дека сериозно го сфаќате фитнесот и дека треба да се фокусирате на вашиот тренинг. Вредните жени како вас заслужуваат облека што е дизајнирана да ги задоволи нивните потреби. Затоа го споивме целото наше знаење за изработка на совршени хеланки. Ова е резултатот.

Вклучивме висок струк за да ви дадеме доверба да знаете дека не се тркалаат, туку наместо тоа ги зајакнуваат вашите стомачни мускули. Еколошкиот материјал е долготраен и издржлив, но сепак доволно флексибилен и мек за да ве поддржува при секое движење. Ткаенината исто така ја отстранува потта и брзо се суши. Кажете им збогум на трагите од пот и непријатните сензации после хардкор тренинг. Овие хеланки се сигурни и еластични – исто како и вие!

Ткаенината со висока растегливост е многу потпорна за максимална самодоверба. Шевот ќе го истакне вашето тело и ќе обезбеди дополнителна поддршка за вашите мускули. Високиот струк има паметен дизајн „V“ кој ќе ги нагласи вашите облини. Има иконски NEBBIA ленти од двете страни – доволно иконски за да го кажам тоа наместо вас – вие сте фитнес позитивни. Вие сте незапирливи!

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Големина

S, M, L

Main Menu

567 High-waist Performance Leggings - Jungle Green