801 Leggings Gold Classic – Black

3,090 ден

На залиха

 • Фитинг на висок струк
 • Обликувани шевови за истакнување на вашиот тенок струк
 • Scrunch ефект за обликување на задник
 • Гума за половината за да се задржат хеланките на место
 • Иконски златни NEBBIA ленти кои оптички ги продолжуваат вашите нозе
 • Висококвалитетен материјал за компресија
 • материјал: 79% ПОЛИАМИД, 21% ЕЛАСТАН
Категории: ,

Овие култни хеланки се одговор на вашата истрајност и посветеност на фитнесот. Обоено во луксузно златно и црно, ова блескаво парче ќе ве натера да го почувствувате секое движење во теретана поинтензивно од кога било досега.

Го комбиниравме секое знаење што го имаме за изработка на совршени хеланки и го искористивме за да ја создадеме оваа икона. Поставувањето на висок струк прекрасно ќе го истакне вашиот тенок струк и ќе ги поддржи вашите стомачни мускули, додека софистицираните шевови и својствата на материјалот ги обликуваат бутовите и задникот. Исто така, ќе бидете возбудени кога ќе дознаете дека има ефект на скрранч задник за да се нагласи обликот на задникот и женските облини. Хеланките се дизајнирани со иконите NEBBIA ленти кои совршено ја истакнуваат вашата женствена фигура и ве потсетуваат дека сте дел од нашата фитнес заедница, нашето #NEBBIAfamily.

Материјалот е подебел и обезбедува побрзо обновување и совршена поддршка благодарение на неговите технички и компресивни квалитети кои ќе ги покријат сите несовршености и ќе ги обликуваат вашите облини. Не само тоа, со сите овие детали тој е погоден за сите видови тренинзи, од кардио до HIIT. Тие буквално чекаат да ги изберете за интензивен тренинг.

Интензивна посветеност. Интензивен тренинг. Интензивно црно. Интензивно вклопување. Одбијте да ставите што било освен 100%.

*Производите од колекцијата INTENSE се направени од компресивен материјал. Ако не сте сигурни за големината, одете на поголема.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Големина

S, M

Main Menu

801 Leggings Gold Classic - Black