Azgard Nutrition Odin BCAA & Glutamine 500gr.

1,390 ден

  • Побрзо закрепнување после тренинг
  • Ги оптимизира придобивките од вежбањето
  • Стимулира синтеза на протеини
  • Екстремна сила
  • Помага за развој на ново мускулно ткиво
Clear
SKU: N/A Катеорија:

Научно е формулирана за промовирање на целосно обновување, раст и регенерација на мускулите, додека спречува распаѓање на мускулите.

Глутаминот е најзастапената аминокиселина која се наоѓа во човечкото тело и е веројатно најважната во процесот на градење мускули и стекнување сила. Амино киселините со разгранет ланец (BCAA) се есенцијални амино: леуцин, изолеуцин и валин. Комбинацијата на овие три есенцијални амино киселини сочинуваат приближно 1/3 од скелетните мускули во човечкото тело и играат важна улога во синтезата на протеините, а со тоа и во растот и регеенерацијата на мускулите.

Составен од 7000 mg чист Л-глутамин и 10000 g BCAA 2:1:1 во дневни порции, Azgard Nutrition Odin BCAA и глутамин ќе го одржат вашиот раст и закрепнување активни!

Инструкции за употреба: Растворите 10 g (1 дозер) во 250 ml вода. Земете два пати дневно помеѓу оброк, пред или по тренинг. Пакувањето содржи дозер. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

 Нутритивни факти Во сервирање: 10 g : Л-леуцин2500 mg; Л-изолеуцин 1250 mg ;; Л-валин 1250 mg;Лглутамин 3500мг.

Состав: Л-глутамин,Л-леуцин, Л-валин, Л-изолеуцин, регулатор на киселост – лимонска киселина, ароми, засладувачи: сукралоза и ацесулфам К, боја .

Дополнителни информации

Вкус

Coca Cola, Strawberry

Main Menu

Azgard Nutrition Odin BCAA & Glutamine 500gr.