Cell Tech Creatine-1.13 kg – Tropical Citrus Punch

2,290 ден2,590 ден (-12%)

На залиха

  • Секоја порција Cell-Tech™ содржи 1,5 g креатин кој, кога се зема два пати на ден, ги зголемува физичките перформанси при последователни изливи на краткорочни вежби со висок интензитет.
  • Јаглехидратите придонесуваат за обновување на нормалната мускулна функција (контракција) по високо интензивни и/или долготрајни физички вежби што доведуваат до замор на мускулите и исцрпување на резервите на гликоген во скелетните мускули. Поволно дејство се добива со конзумирање на 4 g јаглени хидрати по кг телесна тежина, од сите извори, во рок од 4 до 6 часа по долготрајното физичко вежбање.
  • Магнезиумот придонесува за рамнотежа на електролити.

Употреба: Измешајте 1 дозеркa (42 g) со 175 ml ладна вода во чаша или шејкер.Користете го 2 пати дневно. Целосно прочитајте ја декларацијата пред употреба и следете ги препораките за употреба

Нутритивни факти во 2 дозерки/Дневна референтна вредност. Енергетска вредност 288 kcal;Масти<0.5 g – од кои заситени масни киселини 0 g; Јаглехидрати 70 g ;- од кои шеќер 40g; Влакна 1,6
g;Протеин<0.5 g ;Содиум 0,10 g; Витамин Ц 124 mg 155%; Витамин Б6 5,2 mg 371%; Витамин Б12 0,82 mcg 33%; Магнезиум 122 mg 33% ;Креатин ( како креатин монохидрат ) 3 g ;Таурин 1 g ; Л-аланин 500 мg ;Леуцин 500 мg ; Валин 250 мg ;Исолеуцин 250 мg.

Состав: Малтодекстрин (34%), шеќер (24%), декстроза (23%),креатин монохидрат (4%), арома, киселина (лимонска киселина),ModCarbⓇ [овесни трици (Avena sativa, трици), Киноа (Chenopodiumкиноа, жито), амарант (Amaranthus hypochondriacus, жито), просо (Panicum miliaceum, жито), леќата (Fagopyrum esculentum, жито)](2%),  восочен пченкарен скроб (1%), отпорен декстрин, таурин (1%) , Матрица со разгранет ланец на аминокиселина (BCAA) (L-леуцин, L-изолеуцин, Lвалин, емулгатор [лецитини]) (1%), кластер декстрин (1%), средство против стврднување (силикон диоксид),L -аланин (1%), витамин Ц (L-аскорбинска  киселина),магнезиум (магнезиум хидроксид), боја (каротини), натриум хлорид,витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин  Б12(цијанокобаламин).

Алергени: Видете ги состојките со задебелени букви.Произведено во објект во кој се обработуваат и млеко, соја,житарки кои содржат глутен, ракови, јајца, риба, целер, сенфи сулфитни состојки.

Предупредување: Не го користете доколку сте бремени или доите. Консултирајте се со доктор пред почнување на диета или програма за вежбање. Не го употребувајте доколку пакувањето е оштетено.Чувајте на суво и ладно место (16 до 25 степени). Напомена: Користете го продуктот како додаток на исхраната.Чувајте надвор од дофат на деца.Рок на употреба: означено на пакувањето.

Main Menu

Cell Tech Creatine-1.13 kg – Tropical Citrus Punch

2,290 ден2,590 ден (-12%)

Додади во кошничка