ПОРТОКАЛОВО СМУТИ

Pineappl-Orange-Mango-Smoothie-10_mini (1)

Портокалите се одличен извор на витамин Ц. Во комбинација со банана ќе добиете густ и вкусен пијалак за будење наутро или како меѓу оброк во средина на еден долг работен ден.

Состојки (3 дл) :

• 30 гр PRO WHEY SHAKE 700 gr  протеин од сурутка со вкус на ванила
• 150 гр портокал (1 средна големина)
• 50 гр банани (1/2 средна банана)
• 1 дл млеко 0,5 масленост
• 0,5 дл вода
• 4 коцки мраз

Related image

Подготовка :

Излупениот портокал се миксира во блендер, потоа се додаваат останатите состојки. За декорација можете да нарендате кора од портокал.

Нутритивни вредности :

Енергетска вредност: 237 kалории
Протеини: 23 гр
Масти: 3 гр
Јаглехидрати: 32 гр
Влакна: 4 гр

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Main Menu