Протеински колачи со кора од портокал

15725510_1053905644720253_2035292583_o

Состојки:

– ½ чаша протеин од сурутка

100% Whey Protein Complex 2270g

– ¾ чаша бадеми

– ¼ чаша кокосово брашно

– ¾ чаша гоји бобинки

– ¼ чаша кокосово млеко

– 1 мала лажица пудинг од ванила без шеќер

– 1 лажица изрендана кора од портокал

– 40 грама стопено 85% темно чоколадо

Image result for dark chocolate

Подготовка:

*Сите состојки освен црното чоколадо убаво се мешаат. Потоа се прават топчиња. Топчињата се валкаат во стопеното чоколадо и се оставаат вака во фрижидер преку ноќ.

Нутритивни вредности (за 5 мали колачиња)

256,8 калории

Вкупно масти 16.6 гр

Вкупно јаглени хидрати 12.5 гр

Протеини 25 гр.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Main Menu