319 Relaxed Fit Shorts With Side Pockets – Blue

2,790 ден

 • Машки шорцеви со џебови
 • Квалитетни рабови
 • Slim фит
 • Должина до колена
 • Класичен појас со ластик
 • Рефлексивно лого N поставено на десната бутина
 • Погоден за активности со умерен интензитет
 • Материјал: 88% ПАМУК, 12% ПОЛИЕСТЕР
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Машките шорцеви NEBBIA се универзално парче кое одлично се вклопува без разлика дали сакате да одите во теретана или да излезете во град.

И ова парче е од машката колекција NEXT LEVEL која ви помага да постигнете повеќе.

Заљубете се во мекиот и отпорен материјал кој трае. Природниот памук измешан со полиестер ги прави овие шорцеви долготрајни и уште поотпорни на абење. Додадовме големи странични џебови кои не можат да недостасуваат во ова парче. На десната бутина поставивме рефлексивно лого N што ќе ве чува безбедни дури и за време на вечерното трчање.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

 

Дополнителни информации

Големина

L, XL, XXL, М

Main Menu

319 Relaxed Fit Shorts With Side Pockets - Blue