410 Medium Impact Cross Back Sports Bra

2,090 ден

 • Спортски градник со средна потпора
 • Средна покриеност
 • Поставата во предниот дел
 • Широки ремени
 • Тенки вкрстени ремени на грбот
 • Лента со силиконска буква „N. Stay-in-place“.
 • 80% ПОЛИАМИД, 20% ЕЛАСТАН
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Заљубете се во мекоста и поддршката што ќе ја чувствувате додека го носите женскиот спортски градник Cross Back. Го дизајниравме за да ја исполниме вашата желба за спортска и стилска облека за вашите тренинзи. Затоа што разбираме дека кога станува збор за облеката што ја носите, најважно е како се чувствувате во неа.

Женскиот спортски градник Active е совршен за вашите кардио и вежби за сила или дури и часови по јога. Специјано дизајнирано да обезбеди поголема покриеност. Пошироките ремени преминуваат во четири потенки во задниот дел и создаваат интригантни детали што привлекуваат внимание. Долниот раб е изработен од лента NEBBIA со силиконски Ns кои обезбедуваат дополнителна стабилност што му овозможува на градникот да остане на своето место во текот на целиот тренинг.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂
 •    

Дополнителни информации

Големина

L, S, М

Main Menu

410 Medium Impact Cross Back Sports Bra