565 Earth Powered Sports Bra – Jungle Green

1,590 ден

На залиха

 • Иновативен еколошки материјал од Шпанија
 • Направено од рециклирана океанска пластика
 • Тенка лента со интригантен дизајн на грбот
 • Спортски дизајн со мрежа за дишење
 • Високо флексибилен и прилагодлив материјал
 • Двојно шиење за максимална сигурност
 • Материјал отпорен на пот и ја отстранува влагата
 • NEBBIA бенд со технологија за престој на место
 • Материјал:
  SEAQUAL (75% рециклиран полиестер, 25% еластин)
  POWER (80% полиамид, 20% еластин)
  MESH (92% рециклиран полиамид, 8% еластин)
Категории: ,

Фатете го еко бранот и бидете дел од промената!

Наполнете ги батериите со овој спортски градник зачинет од природата! Материјалот е направен од рециклирана пластика собрана од океаните. Благодарение на неговите технички својства, ткаенината е лесна, ја отстранува потта и брзо се суши. Рециклираниот материјал е надграден со нашите сопствени одржливи технологии, благодарение на кои материјалот е силен, но во исто време прилагодлив и мек. Нема ни да знаеш за тоа. Кажете им збогум на трагите од пот и непријатните сензации после хардкор тренинг. Овој спортски градник е сигурен и издржлив – исто како и вие!

Секој од овие три оригинални мотиви ќе ве наполни со енергија и ќе ве мотивира да тренирате понапорно. Високата енергија е еднаква на високи перформанси! Отпечатоците се напојувани од самата природа. Можете да го видите во секој детал и секоја боја. Со оваа колекција, ја славиме убавината на нашата планета.

Има интригантен рез на грбот за да ги нагласи вашите мускули, додека тенките ремени ќе понудат дополнителна поддршка и уникатен допир на целокупниот стил. Можете лесно да го комбинирате со други парчиња од OCEAN SELECTED или други колекции. Можете да го носите и како мини маичка – небото е граница.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

XS, S, M

Main Menu

565 Earth Powered Sports Bra - Jungle Green