568 Crop Top Active – Volcanic Black

2,190 ден

На залиха

 • Иновативен еколошки материјал од Шпанија
 • Направено од рециклирана океанска пластика
 • Материјал отпорен на пот и ја отстранува влагата
 • Високо флексибилен и прилагодлив на вашето тело
 • Направени за максимална самодоверба
 • Стилски скратен дизајн
 • Функционално двојно шиење за посилна потпора
 • NEBBIA ленти со детали на рамениците
 • Материјал: SEAQUAL (75% рециклиран полиестер, 25% еластин)
Категории: ,

Фатете го еко бранот и бидете дел од промената!

Овој спортски кроп топ ќе ви даде поттик на решителност и самодоверба. Дизајниран да ги задоволи потребите и барањата на спортистите од висок профил, кроп топот е погоден за сите видови физички активности.

Материјалот е направен од рециклирана пластика собрана од океаните. Материјалот го надградивме со наши одржливи технологии, благодарение на кои ткаенината е лесна, што ја отстранува потта и брзо се суши. Кроп топот има совршена форма дури и по повеќекратно перење. Доволно флексибилен за да ви даде слобода во секое движење, но доволно силен за да ви ја даде потребната поддршка при вежбањето. Кажете им збогум на трагите од пот и непријатните сензации после хардкор тренинг. Овој кроп е сигурен и еластичен – исто како и вие!

Со должина точно до половината, одлично се вклопува и со хеланки со висок и со низок струк. Природните отпечатоци во вулканска црна боја со златни елементи ќе ве потсетат на моќта на нашата планета, нејзината сила и енергија. Прифатете ја моќта на природата и борете се за почисти океани!

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

S, M

Main Menu

568 Crop Top Active - Volcanic Black