Hamilton Hybrid Long Sleeve – Black – Slim Fit

2,190 ден

На залиха

  • Полу-патент
  • Слим фит
  • Растеглив материјал
  • Раглан ракави
  • Отвор за палци

Извлечете го максимумот од вашите перформанси со оваа прекрасна мултифункционална тренерка. Hamilton Hybrid Long Sleeve е дизајниран да ве покрие и за време на вежбање во теретана во затворен простор и за тренинзи на отворено. Долгиот ракав е изработен од еластични ткаенини и има раглан ракави, што ви дава доволно простор за движење за време на тренинзите. Hamilton Hybrid Long Sleeve, исто така, го одржува вашето тело топло кога сте надвор. Горниот дел што ја отстранува потта има тенок фит кој што ја нагласува вашата фигура. Опремен е со половина патент со заштита за брадата. Направена со дупки за палците на ракавите и суптилно брендирање на Gorilla Wear и на градите и на грбот. Комплетирајте ја вашата облека со соодветните  Hamilton Hybrid Pants.

Боја: Црна

Материјал : 85 % полиестер, 15 % еластин

Main Menu

Hamilton Hybrid Long Sleeve - Black - Slim Fit